Zápis na školní rok 2021/2022

Informace k zápisu na příští školní rok 2021/2022

 

 

Ředitel Česko-německé mateřšké školy sv. Zdislavy vyhlašuje:

 

 

zápis nových dětí pro školní rok 2021/22.

Zápis se bude konat v prostorách MŠ (Kosmonautů 2022, Litoměřice). Tento rok bude zápis probíhat netradiční formou od pondělí 3. 5. 2021 do pátku 21. 5. 2021 a to pouze individuální formou návštěvy po předchozí telefonické domluvě. Rodiče, resp. zákonné zástupce prosíme,

aby si přinesli svůj doklad totožnosti a rodný list dítěte. Přítomnost dítěte u zápisu není povinná, nicméně je velmi vítána. Telefonické a emailové rezervace k zápisu můžete posílat na níže uvedené kontaktní ůdaje a tyto rezervace již přijímame.

 

Česko-německá MŠ sv. Zdislavy, nabízí práci s dětmi v malých kolektivech s důrazem na individuální rozvoj dítěte, maximální počet dětí na jednoho pedagoga, v době přímé pedagogické činnosti je 12, v reálu je to však 8-10 dětí.
Tak jako většina ostatních MŠ, i my chodíme do divadla, na akce pořádané městem, jezdíme na výlety mimo město apod. Nicméně také nabízíme celkem vyjímečné možnosti zdokonalování vašich děti, jako je výuka NJ (základy, formou hry), anebo pravidelná práce s keramikou(děti se učí pracovat s keramickou hlínou a také tvoří dle své fantazie). Nově také můžeme bezplatně využívat soukromou solnou místnost u našeho partnera FCHLTM( toto vše pouze pokud jsme bez omezení).

Jakožto církevní MŠ, pokládáme za nutné, aby naše děti znali oba pohledy na tradice a zvyklosti v naší zemi (např. Velikonoce – při vysvětlování nabídneme tradiční pohled s pomlázkou a malovaným vajíčkem, ale také biblický příběh o "Vzkříšení").

V celkovém pohledu se pak snažíme o obecný rozvoj všech vlastností dítěte, s větším důrazem na pohyb a pobyt venku.