Dětský den

Jak jsme strávili dětský den

Dne 1.6.2020 jsme s dětmi oslavili dětský den. Bohužel vzhledem k současné situaci nebylo možné zajistit výlet, divadlo, vystoupení apod. Z toho důvodu jsme letos pro děti připravili celodenní výlet na Bílou stráň spojenou s opékáním v přírodě.

Ze školky jsme vyrazili hned ráno, jakmile jsme se všichni sešli. V Pokraticích jsme se zastavili na krátkou přestávku, abychom se nasvačili, ale pak už nám nic nebránilo vydat se do přírody. Na Bílé stráni na děti čekal schovaný poklad, do jehož hledání se děti daly jen, co jsme dorazili na místo. Jakoby únava spojená s cestou do kopce zmizela mávnutím kouzelného proutku. Zatímco děti s paní učitelkou pečlivě propátrávaly terén, pan ředitel se pustil do přípravy malého táboráku. Každý si pak s větší nebo menší asistencí mohl v klidu opéct špekáček. (Pro zajištění bezpečnosti to probíhalo v menších skupinkách, zatímco zbytek dětí si s doprovodem hrál na louce nebo se již věnoval obědu.)

Věříme, že se tato akce dětem líbila. Jsme rádi, že proběhla bez úrazů a všichni jsme se v pořádku (byť někteří s bolavýma nohama a znavení) vrátili do školky.

 

Věříme, že se zlepšující se epidemiologickou situací bude možné náš program obohacovat stále více a brzy se vrátíme k úplnému standardu, na který jsme byli zvyklí (divadlo, kino, atd). Přesto věříme, že dětem se i tato improvizovaná aktivita líbila.

 

Tým MŠ

 

(Fotky z dětského dne jsou k dispozici na úložišti, link posíláme emailem na základě emailové žádosti.)